Gezi Yolu

MAVİGÖL GİRESUN

1Tur Organizasyonu

Karadeniz’in en yeşil kentlerinden birisi olan Giresun’da Kurulan Tabiat Parkı, başta Karadenizliler tarafından ziyaret edilen ve Türkiye’nin değişik bölgelerinden ziyaretçi akınına uğrayan bir bölgedir. Daha doğrusu, saklı hazineyi bilen ve daha öncesinde keşfeden kişilerin ikinci, üçüncü kez gelerek kendilerini yeniledikleri bir tabiatla baş başa kalma noktasıdır.

- 0 - Yorum
Detaylar

KÜMBET YAYLASI

1Tur Organizasyonu

Giresun, özellikle yayla turizminin geliştiği bir şehirdir. Kümbet Yaylası ise doğa turizmi açısından şehrin en popüler yerlerinden biridir ve tam 1640 metrelik rakıma sahiptir.

- 0 - Yorum
Detaylar

KUZALAN ŞELALESİ

1Tur Organizasyonu

Dereli ilçesinde yer alan şelale, Kuzalan Köyü’nde bir tabiat parkının içinde bulunmakta. Son zamanlarda bölgede artan turist sayısı nedeniyle de ülkemizde yeni turizm rotalarından biri olarak dikkat çekmekte.

- 0 - Yorum
Detaylar

HIDIRNEBİ YAYLASI

1Tur Organizasyonu

Hıdırnebi Yaylası, Trabzon’un Akçaabat ilçesi Metinkale Vadisi’nin uzantısı olan bir yayladır. 1600 metre yükseklikteki yaylada turistik tesisler bulunmaktadır. Hıdırnebi kayalıkları arkasında bulunan alanda her yıl 20 Temmuz’da son bulan şenlikler düzenlenmektedir.

- 0 - Yorum
Detaylar

BOZTEPE

1Tur Organizasyonu

Karadeniz bölgesinin tüm özelliklerini gösteren Trabzon ili, Türkiye’nin en büyük şehirlerinden birisidir. Bu ile geldiğiniz zaman gezilecek yerlerin çokluğundan şikayet edebilirsiniz. Yorucu bir gezintinin ardından şehre veda etmek için son bir kez Boztepe’ye çıkarak, şehrin özetini seyre dalabilir, müthiş manzara karşısından mükemmel bir noktayla Trabzon gezinizi sonlandırabilirsiniz. Trabzon’a gezmek için gelenlerin ilk ve son ziyaret ettikleri yer olan Boztepe, işletmeleri, manzarası ve havasıyla Trabzon’a gelenlerin aklını ve gönlünü fetih etmeyi biliyor. Yeşiller arasında kalmış olan tepe, Trabzon ilini kuş bakışı seyretmeyi dileyenler için iyi bir mekan.

- 0 - Yorum
Detaylar

SERA GÖLÜ

2Tur Organizasyonu

Sera Gölü, Trabzon ve Akçaabat’ın önemli bir tabiat güzelliğidir. Trabzon’a 12 km. Akçaabat’a 8 km uzaklıkta Yıldızlı mahallesi sınırları içinde yer alır. Uzunluğu 1200m. genişliği ortalama 150 m. olup, en derin yeri 20 m. dir. Sera Gölü, 1950 yılında yamacında oluşan toprak kayması sonucu sera deresinin önünün kapanmasıyla oluşmuş bir heyelan gölüdür.

- 0 - Yorum
Detaylar

ÇAL MAĞARASI

1Tur Organizasyonu

Dünyanın en uzun mağaralarından birisi olarak da kabul edilen mağaranın içinden yılın tamamında aktif olan küçük bir dere akmakta olup, mağaranın üzerinde de mağara ve vadiye hakim bir kaya bloğunun, Doğankaya üzerinde tarihi bir kale bulunmaktadır.

- 0 - Yorum
Detaylar

KAYABAŞI YAYLASI

0Tur Organizasyonu

Kayabaşı yaylası Trabzon Düzköy ilçesine bağlıdır. Şehre fazla uzak olmayan bu eşsiz güzellikteki yaylaya aracınızla çok rahat bir şekilde gidebilir, isterseniz de konaklama yapabilirsiniz. Kayabaşı yaylası, 1800 m rakımda, etrafı ladin ağaçlarıyla çevrili eşsiz bir manzaraya sahiptir.

- 0 - Yorum
Detaylar

HAMSİKÖY

2Tur Organizasyonu

Hamsiköy Trabzon ili Maçka ilçesi sınırlarında yer alıyor. Trabzon merkezden yaklaşık 50 Km uzaklıkta. Arabanızla Trabzon’dan Maçka merkeze doğru hareket edin. Maçka merkeze gelince Erzurum, Gümüşhane yönüne devam edin. 15 Km kadar sonra sola doğru bir Hamsiköy ayrımını göreceksiniz. Hamsiköy yolu oldukça virajlı ama düzgün bir yol. Yaklaşık 7 Km boyunca yavaş yavaş manzara eşliğinde yolu takip ederek Hamsiköy’e ulaşabilirsiniz. Trabzon merkezden toplamda Hamsiköy toplamda bir saat kadar sürecektir.

- 0 - Yorum
Detaylar

KARACA MAĞARASI

1Tur Organizasyonu

Karaca Mağarası, Gümüşhane’nin Torul ilçesine bağlı Cebeli köyü içerisindedir. Mağrada damlataşı şekilleri, sarkıtlar, dikitler, sütunlar, org desenli duvarlar, mağara çiçekleri, mağara incileri ve traverten basamakları gibi birçok doğa harikasını bir arada görebilirsiniz.

- 0 - Yorum
Detaylar

AYASOFYA CAMİİ

1Tur Organizasyonu

Ayasofya, yüzyıllar boyunca şehri ziyarete gelen seyyah ve araştırmacıların ilgisini çekmiştir. Trabzon üzerine anlattıkları ile ünlü Evliya Çelebi (1648), Pitton Tournefort (1701), Hamilton (1836), Texier (1864), Trabzonlu Şakir Şevket (1878) ve Lynch (1893) yapıya önem veren kişiler arasındadır.

- 0 - Yorum
Detaylar

ATATÜRK KÖŞKÜ

1Tur Organizasyonu

Trabzon’a hakim Soğuksu sırtlarında, çam ormanları içinde yer alan bina, Kostantin Kabayanidis tarafından 1890 yılında yazlık olarak yaptırılmıştır. Avrupa ve Batı Rönesans mimarisinin etkilerini taşıyan binada büyük ve gösterişli Avrupa simgeleri kullanılmıştır. Köşkün dış cephesi taş işçiliği göstermekte olup, iç cephesi Bağdadî tekniğindedir. Yerler yine aynı akımın etkisi olarak dönemin fayanslarıyla döşenmiştir.

- 0 - Yorum
Detaylar

LİMNİ GÖLÜ

0Tur Organizasyonu

Gümüşhane ili Torul İlçesi sınırları içerisinde yer almaktadır. Alan; 2025 rakımdadır. Alana ulaşım, Zigana Köyü üzerinden; Gümüşhane’ye 44 km, Torul İlçesine 20 km, Zigana Köyüne ise 5,5 km olup yol stabilizedir. Zigana Dağı üzerinden ise otel ile limni Gölü arası 5,5 km olup stabilizedir ve Zigana dağı üzerinden Gümüşhane’ye 58 km, Torul İlçesine 33 km’dir. Karaca Mağarasına 19 km’dir. Trabzon iline 60 km’ Erzurum a 241 km’dir.

- 0 - Yorum
Detaylar

BATUM

3Tur Organizasyonu

Batum, Gürcistan’ın özerk cumhuriyeti Acara’nın başkenti olan Karadeniz kıyısındaki liman kenti. Nüfusu 190,000 olan Batum, önemli bir liman ve ticaret merkezi olarak hizmet vermektedir. Subtropikal bir bölgede yer almaktadır. Narenciye ve çay gibi tarımsal ürünler bakımından zengindir.

- 0 - Yorum
Detaylar

ORDU BOZTEPE

1Tur Organizasyonu

[Karadeniz’in yeşil ormanları, ordu sahil şeridi ve mavi deniz manzarasını tek bir karede görebileceğiniz Boztepe her şeyden uzaklaşıp sakinleşebileceğiniz ve mutlaka görmeniz gereken güzelliklerden biridir. Burası tam olarak eşsiz bir manzaraya sahiptir ve tepede bulunan kafe ve restoranlar da kahvenizi veya çayınızı içerken eşsiz manzaranın tadını çıkartabilirsiniz.

- 0 - Yorum
Detaylar

GİRESUN KALESİ

1Tur Organizasyonu

Giresun Kalesi, Giresun’un gezilebilecek tarihi mekânlarındandır. Kalede çeşitli etkinlikler de düzenlenmektedir. Giresun Kalesi kentin kuzeyindeki yarım adanın kente hakim tepesi üzerinde yer almaktadır. Kalenin günümüze kadar gelebilen kalıntıları merkez kule ve ona bağlı güneydeki sur duvarlarıdır.

- 0 - Yorum
Detaylar

SÜMELA MANASTIRI

2Tur Organizasyonu

Sümela Manastırı, Trabzon ili, Maçka ilçesi, Altındere vadisi sınırları içerisinde yer alan deresinin batı yamaçlarında Kara tepesi üzerinde deniz seviyesinden 1.150 m yükseklikteki eski Rum Ortodoks manastır ve kilise kompleksi olup, tam adı Panagia Sumela veya Theotokos Sumela’dır.

- 0 - Yorum
Detaylar

POKUT YAYLASI

1Tur Organizasyonu

Ermenice ‘’Rüzgarlı Vadi’’ anlamına gelen Pokut Yaylası’nın yerleşim tarihi net olarak bilinmese de 200 yıl öncesine kadar dayandığı biliniyor. Pokut Yaylası’nda sayıları 75’i geçmeyen yayla evleri vardır. Yayladaki yerel halkın bazıları Ortan Köyü ve Konak Mahallesi’nde yaşıyormuş. Pokut Yaylası’na gidilecek en güzel zaman ise Haziran ayları ile Ekim ayları arasındadır.

- 0 - Yorum
Detaylar

AYDER YAYLASI

1Tur Organizasyonu

Yayladaki yerleşimin geçmişi 13. Yüzyıla kadar dayanmakta. Yaylada ilk yerleşimi göçebe olarak yaşayan Halalılar başlatmış. Dinlenme amacı ile kullanılmaya başlanan yayla 19. Yüzyıldan itibaren birkaç ailenin kalıcı yerleşim yeri olmaya başlamış. Son olarak 1987 yılında turizm bölgesi olarak ilan edilen yayla, 1994’te de Milli Park unvanını almıştır.

- 0 - Yorum
Detaylar

BORÇKA KARAGÖL

1Tur Organizasyonu

Karadeniz Bölgesi’nde Artvin’e bağlı bir ilçe olan Borçka, hiç abartısız dünyanın en güzel göllerinden biri olan Karagöl’e ev sahipliği yapıyor. Artvin kent merkezine 57 km, Borçka’ya 25 km uzaklıkta bulunan Borçka Karagöl Milli Parkı, Karadeniz’in eşsiz güzellikteki cennet bölgelerinden biri.

- 0 - Yorum
Detaylar

GÜMÜŞHANE TORUL

1Tur Organizasyonu

GÜMÜŞHANE’nin Torul ilçesinde, 240 metre ile Türkiye’nin en yüksek cam seyir terasları arasında yer alan Torul cam seyir terasına çıkan ziyaretçiler korku dolu anlar yaşıyor. Seyir terasına çıkanlar, camın üzerinden değil de, özellikle güçlendirilmiş platformdaki çelik kirişlerin yer aldığı kısımlardan yürümeyi tercih ediyor.

- 0 - Yorum
Detaylar

UZUNGÖL

2Tur Organizasyonu

Uzungöl, Trabzon ilinin Çaykara ilçesine bağlı turistik mahalle. Sık ormanları ve doğal güzelliği ile iç ve dış turistleri cezbetmektedir. Adını kıyısında bulunduğu gölden alır. Bu göl yamaçlardan düşen kayaların, Haldizen deresinin önünü kapatmasıyla oluşmuştur.

- 0 - Yorum
Detaylar