AYDER YAYLASI

1 Deal Offers

Yayladaki yerleşimin geçmişi 13. Yüzyıla kadar dayanmakta. Yaylada ilk yerleşimi göçebe olarak yaşayan Halalılar başlatmış. Dinlenme amacı ile kullanılmaya başlanan yayla 19. Yüzyıldan itibaren birkaç ailenin kalıcı yerleşim yeri olmaya başlamış. Son olarak 1987 yılında turizm bölgesi olarak ilan edilen yayla, 1994’te de Milli Park unvanını almıştır.

Ayder Yaylası otellerin ve kaplıcanın varlığı nedeniyle 12 ay boyunca rahatlıkla gidilebilecek bir yer. Aşırı kalabalıktan, gürültüden ve şehir yaşantısından uzak bir tatil istiyorsanız Ayder Yaylası size fazlasıyla bunu sağlayacaktır.

Sadece dinlenip güzel manzaranın tadına varmak yetmezse de tracking ve rafting yapma imkanınız da var. Bütün bu güzelliklerin haricinde eğer her sene sürekli olarak düzenlenen festival zamanlarında buraya gelirseniz, sizi sabahlara kadar ateş başında horon tepilen çok eğlenceli Ayder Yaylası şenlikleri ile birkaç gün bekliyor.

Yayladan çıkayım biraz da çevreyi dolaşayım isterseniz de gün içinde Kavruk Yaylası, Polaçkur Yaylası, Kaçkar Dağları Milli Parkı ve Zil Kalesi’ne kısa bir gezi düzenleyebilirsiniz.

Tour to AYDER YAYLASI Find More

AYDER TURU

HERGÜN 09:00
3 Reviews

From

350.00 ₺

Date

2018-09-01

Departure

Zağnos Turizm