(Türkçe) BORÇKA KARAGÖL

1 Tur Organizasyoru

Sorry, this entry is only available in Turkish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

Karadeniz Bölgesi’nde Artvin’e bağlı bir ilçe olan Borçka, hiç abartısız dünyanın en güzel göllerinden biri olan Karagöl’e ev sahipliği yapıyor. Artvin kent merkezine 57 km, Borçka’ya 25 km uzaklıkta bulunan Borçka Karagöl Milli Parkı, Karadeniz’in eşsiz güzellikteki cennet bölgelerinden biri. 19. Yüzyılın başlarında yaşanan toprak kayması sonucu oluşan ve günümüzde Klaskur Yaylası (Aralık Yaylası) yakınlarında yer alan Borçka Karagöl, etrafı dağlarla çevrili bir doğa harikası tabiat parkının kalbinde konuma sahip.

Kampçıların ve karavancıların vazgeçilmez destinasyonu olan milli park yağmur ormanları ekosistemine benzer bir iklime sahip. Yoğun yağış alan ve etrafı bölgeye özgü birçok ağaç türü ile çevrili yüksek dağlarla korunaklı olan parkta yaban hayat da çok zengin. Diğer yandan sonbaharda rengarenk bir görüntü oluşturan bu eşsiz manzara fotoğraf severlerin de vazgeçilmez adreslerinden. 368 hektarlık alan kaplayan Karagöl, 5 hektarlık milli park içerisinde yer alıyor.

KONUM (Türkçe) BORÇKA KARAGÖL BURAYA GİTMEK İSTİYORUM

(Türkçe) BORÇKA KARAGÖL TURU

GÜNÜBİRLİK 08:00
2 Yorum

FİYAT

130,00 ₺

Tarih

2018-09-01

Konum

Zağnos Turizm
1
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?
Powered by