(Türkçe) TRABZON TURU

10
Günübirlik Tur Şehir Turu 10:00 Sezon :2018-09-01
Trabzon, Ortahisar (Türkçe) TRABZON BOZTEPE, (Türkçe) SERA GÖLÜ TRABZON, (Türkçe) AYASOFYA CAMİİ, (Türkçe) ATATÜRK KÖŞKÜ Rehber : Zağnos Turizm

Sorry, this entry is only available in Turkish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

10:00 da Ofisimiz Önünden  kalkacak olan aracımıza sizleri alıyor Trabzon` da Soğuksu Mevkii`ne çıkarken Gülbahar Hatun Camii, İç Kale ve Zağnos Vadisi`ni panoramik olarak görüyor ve ladin ağaçları arasından geçerek bir Rum iş adamına ait olan ve sonrasında Trabzon halkı tarafından Atatürk`e hediye edilen Atatürk Köşkü` nü geziyoruz. Ardından Komnenos Krallığı döneminde 1238-65 yılları arasında yapılıp, batı cephesindeki Hristiyanlık tarihine ait freskleriyle birlikte Trabzon Ayasofya`sını da gezip, Trabzon`a özgü el sanatı olan Trabzon Hasırı, Telkâri ve Trabzon`da sadece beş ailenin yaptığı Kazzaziye işlerini yapan ustaların marifetli ellerinde hazırlanan ürünleri görme fırsatı bulduktan sonra alışveriş için kısa bir zaman veriyoruz daha sonra 1950 tarihinde Trabzon da meydana gelen aşırı yağış sonucunda vadiden kopan büyük kayaçlar vadiyi tıkamasıyla oluşan Sera Gölünü ziyaret ediyoruz ve ardından Trabzon Şehrini tamamıyla görebileceğimiz ve semaverimizi demletip içebileceğimiz Boztepe’ye çıkıyoruz burada vereceğimiz serbest zamanın ardından şehir merkezine gelip Trabzon Turumuzu sonlandırıyoruz.

 

Fiyata Dahil Hizmetler Trabzon’dan itibaren Konforlu araç ile ulaşım, Programdaki Çevre gezileri

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler Öğle yemekleri ve akşam yemekleri, Müze ve ören yeri girişleri

Ayasofya Camii; Günümüzde cami olarak kullanılmakta olan yapı, 1. Manuel Komnenos zamanında (1238-1263) inşa edilmiştir. Fatih Sultan Mehmet’in 1461 yılında Trabzon’u fethini takiben yapı, camiye çevrilmiş ve vakıf eser olmuştur. Sera Gölü; Uzunluğu 4 km. genişliği ortalama 150 m. olup en derin yeri 55 m. dir. Denize dökülen Sera deresi vadisinin sahile 3 km mesafede, bir yer kayması sonucu önünün kapanmasıyla oluşmuştur. ilginç yanı, yöredeki insanların gözleri önünde birkaç gün içinde ortaya çıkmasıdır. Atatürk Köşkü; Soğuksu semtinde küçük bir çam korusu içinde yer alıp 20.yüzyılın hemen başında yaptırılmış, Atatürk 1934 ve 1937 yıllarında Trabzon’u ziyaretlerinde bu köşkte konuk edilmiştir. Ulu Önder’in vefatı sonrasında Trabzon Belediyesi tarafından, müzeye çevirilerek ziyarete açılmıştır. Boztepe; şehrin kalabalığından sığınabileceğiniz panaromik manzarasıyla eşsiz bir yerdir.

Not 1: Tur araçlarımız, katılımcı sayısına göre ayarlanacak olup,8- 15 – 29 – 46 kişilik tur araçları ile yapılacaktır.

Not 2: Günübirlik turlarımız, yeterli sayıya (En az 6 kişi ) ulaşmaması durumunda iptal edilir ve min. 4 saat önceden haber verilir.

Not 3: Araç yerleşme planında ön, sağ, sol veya koridor, cam kenarı garantisi verilmez .

Not 4: Araç marka ve model belirtilmez. Acente gerektiğinde araç değişikliği yapabilir.

Not 5: Acentamız program akışında hava ve yol durumuna göre değişiklik yapma hakkına sahiptir.

Not 6: Günübirlik tur kapsamında ziyaret noktaları günün şartlarına uygun olarak acentemiz tarafından yeniden düzenlenme hakkına sahiptir.

Not 7: Zorunlu durumlarda firmamız tur içerisin de araç değiştirme hakkına sahiptir.

2 Yorum

 1. avatar
  goktas
  03:27 PM - Friday September 28th, 2018 / Cevapla

  bol bol ftgraflar ıle gerı dondugumuz harıka bır tur du

  5
 2. avatar
  Musa
  03:48 PM - Wednesday October 3rd, 2018 / Cevapla

  Şehir merkezı bu kadar guzel gezdırılırdı her yerını rahat bır sekılde ve dolu dolu gezdık teşekkurler zagnos tur

  5

Bir değerlendirme yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Telefon +90 462-600 1333
Toplam: 70,00 ₺ FİYAT 70,00 ₺ /Kişibaşı

( Tarih ve Saati Girdiniz mi? )

Out of stock

× 70,00 ₺ = 70,00 ₺

Mevcut koltuk sayısı 10

VEYA

Zağnos Turizm İletişim

Adınız (gerekli)

Epostanız (gerekli)

Telefon No (gerekli)

Konu

İletiniz

Benzer Turlar

(Türkçe) GİTO TURU

 GÜNÜBİRLİK 08:00

(Türkçe) HUSER TURU

 GÜNÜBIRLİK 08:00
1
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?
Powered by