Cart

SÜMELA TURU

[:tr][su_slider source=”media: 298,297,296,295,294,293,292,291,290″ limit=”9″ width=”960″ height=”460″]

Hergün saat 10:00’da acentamız önünde buluşuyoruz Sümela Manastırı için Turumuz için hareket ediyoruz.İlk durağımız 45 dakika sonra  Maçka ilçesini geçtikten sonra Altındere vadisi içerisinde şelale kısmında fotoğraf çekimi için bir mola daha sonra Seyir Terası olarak adlandırılan noktada Sümela Manastırını ve o eşsiz doğayı uzaktan fotoğraflıyoruz.Devam ediyoruz ve Sümela Manastırına girebilicek en yakın notaya kadar araç ile varıyoruz. 10 dakikalık yürüşüş mesafesinden sonra giriş kapısına varıyoruz 60-75 dakikalık Sümela Manastırı ziyaretimiz başlıyor.Ziyaretimiz sonrasında araçtan indiğimiz noktaya geri dönüyoruz araç ile Sümela Manastırı altındaki restaurant önüne park ediyor 14:00 ‘a kadar serbest zamanımız başlıyor.Saat 14:00’da araç haraket ediyor ve 15:00 gibi Trabzon merkeze varmış oluyoruz ve turumuz sonlanıyor.


Dahil Olan Hizmetler : Özel tur aracı ile ulaşım , Milli Park Giriş Ücretleri

Dahil Olmayan Hizmetler :  Öğle yemeği, Müze ve Ören Yeri Girişleri (ücretler)

Hareket Noktaları : 

Trabzon:  Zağnos Tours Ofis Önü Saat: 10:00

Hamsiköy :  Restaurant  Saat: 14:00

Öneriler: 

. Yanınıza  mutlaka fotoğraf çekme özelliği bulunan bir cihaz bulundurun ; çün kü bu doğa harikası manzarayı her yerde bulamazsınız.
· Programızı çok iyi inceleyin ve kendinizi hazırlayın.

Güzellikleri: Sümela Manastırı gibi eşsiz bir kültür mirasını ve tarihi görmek insanı derin duygulara sevk ediyor her mevsim ayrı güzel.

Ziyaret Yerleri:
1 – Şelaleler kısmı

2 – Seyir Tepesi

3 – Sümela Manastırı

 

Not 1: Tur araçlarımız, katılımcı sayısına göre ayarlanacak olup,8- 15 – 29 – 46 kişilik tur araçları ile yapılacaktır.

Not 2: Günübirlik turlarımız, yeterli sayıya (En az 6 kişi ) ulaşmaması durumunda iptal edilir ve min. 4 saat önceden haber verilir.

Not 3: Araç yerleşme planında ön, sağ, sol veya koridor, cam kenarı garantisi verilmez .

Not 4: Araç marka ve model belirtilmez. Acente gerektiğinde araç değişikliği yapabilir.

Not 5: Acentamız program akışında hava ve yol durumuna göre değişiklik yapma hakkına sahiptir.

Not 6: Günübirlik tur kapsamında ziyaret noktaları günün şartlarına uygun olarak acentemiz tarafından yeniden düzenlenme hakkına sahiptir.

Not 7: Zorunlu durumlarda firmamız tur içerisin de araç değiştirme hakkına sahiptir.[:en]sumela-turu

Trabzon’un Maçka ilçesinin Altındere Köyü sınırları içinde, Altındere Vadisi’ne hakim Karadağ’ın eteklerinde sarp bir kayalık üzerine kurulmuş olan Sümela Manastırı, halk arasında “Meryem Ana” adı ile anıllr. Vadiden yaklaşık 300 metre yükseklikte bulunur. M.S. 395 yılında Atinalı Barnabas ve yeğeni Sophronos bölgeye gelmişler ve manastırı kurmuşlardır. 18-19 y.y. Manastır en parlak devrini yaşamıştır. 29 Ekim 1923 Cumhuriyetin kurulması ile birlikte Manastırın kilise yaşamı sona erdi.[:ar]sumela-turu

دير صوميلا يقع إلى الجنوب من مدينة طرابزون في منطقة ماتشكا على إرتفاع ثلاثمائة متر من الوادي المطل عليه من سفح الجبل ويسمى أيضا دير الأم مريم

[:]

Open chat
1
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?
Powered by