SÜMELA KARACA HAMSİKÖY TURU

Sümela-Zigana Dağı – Karaca Mağarası – Hamsiköy Turu (Paket Tur)

Hergün saat 9:30’da Acentamız önünde buluşuyoruz Sümela Manastırı Turumuz için hareket ediyoruz.İlk durağımız 45 dakika sonra Maçka ilçesini geçtikten sonra Altındere vadisi içerisinde şelale kısmında fotoğraf çekimi için bir mola daha sonra Seyir Terası olarak adlandırılan noktada Sümela Manastırını ve o eşsiz doğayı uzaktan fotoğraflıyoruz ardırdan Sümela Manastırını ziyaret ediyoruz. ( Sümala Manastırı restorasyon çalışmaları nedeniyle şuan ziyarete kapalıdır.) Öğle yemeği için tesise doğru yola çıkıyoruz. 60 dakikalık öğle yemeği molamız oluyor.Turumuza kaldığımız yerden devam ediyoruz zigana geçitini (tünel) geçtik den sonra fotoğraf çekimi için bir mola veriyoruz (*Zigana geçidini geçmeden önceki ve geçtikden sonraki hava değişimine inanamayacaksınız) .Karaca Mağarasına varmadan Gümüşhane ilinin Torul ilçesin de bulunan Torul Kalesi ve Cam Seyir Terasını ziyaret ettikten sonra 60 dakikalık Karaca mağara ziyaretimiz başlıyor.Bilimsel olarak mağaranın havasının teneffüs edilmesi astım hastalarına iyi geldiği söylenmektedir.Ziyaretimiz sonrasında Hamsiköy’e doğru yola çıkıyoruz eski İpek Yolu üzerinden hamsiköy’e varıyoruz ve sütlaç’ı yerinde tatma imkanı buluyoruz .Bu molamız dan sonra Trabzona doğru hareket ediyoruz saat 19:00 gibi turumuz son buluyor.

Dahil Olan Hizmetler : Özel tur aracı ile ulaşım , Milli Park Giriş Ücretleri

Dahil Olmayan Hizmetler :  Öğle yemeği, Müze ve Ören Yeri Girişleri (ücretler)

Hareket Noktaları : 

Trabzon:  Zağnos Tours Ofis Önü Saat: 09:30

Hamsiköy :  Restaurant  Saat: 17:00

Öneriler: 

. Yanınıza  mutlaka fotoğraf çekme özelliği bulunan bir cihaz bulundurun ; çün kü bu doğa harikası manzarayı her yerde bulamazsınız.
· Programızı çok iyi inceleyin ve kendinizi hazırlayın.

Güzellikleri: Sümela Manastırı gibi eşsiz bir kültür mirasını ve tarihi görmek insanı derin duygulara sevk ediyor her mevsim ayrı güzel.

Ziyaret Yerleri:

z131 – Şelaleler kısmı

2 – Seyir Tepesi

3 – Sümela Manastırı

4 – Karaca Mağarası

 

 

Not 1: Tur araçlarımız, katılımcı sayısına göre ayarlanacak olup,8- 15 – 29 – 46 kişilik tur araçları ile yapılacaktır.

Not 2: Günübirlik turlarımız, yeterli sayıya (En az 6 kişi ) ulaşmaması durumunda iptal edilir ve min. 4 saat önceden haber verilir.

Not 3: Araç yerleşme planında ön, sağ, sol veya koridor, cam kenarı garantisi verilmez .

Not 4: Araç marka ve model belirtilmez. Acente gerektiğinde araç değişikliği yapabilir.

Not 5: Acentamız program akışında hava ve yol durumuna göre değişiklik yapma hakkına sahiptir.

Not 6: Günübirlik tur kapsamında ziyaret noktaları günün şartlarına uygun olarak acentemiz tarafından yeniden düzenlenme hakkına sahiptir.

Not 7: Zorunlu durumlarda firmamız tur içerisin de araç değiştirme hakkına sahiptir.

1
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?
Powered by