KARS TURU-DOĞU EKSPRESİ

Özel Tur 1Gün 2 Gece Sezon :2020-01-18
Ortahisar, Trabzon Rehber : Zağnos Turizm

Değerli misafirlerimiz;

1.Gün Sizlerle sabah 07:00 da ofisimizin önünde toplanıp turumuz için yola çıkıyoruz. Yaklaşık 4 saatlik bir yolculuğun ardından Erzurum’a varıyoruz. Doğu ekspresi treni için 3 saatlik bir mola veriyoruz. Bu sırada Erzurumun sembolü olan çifte minareli medreseyi ve Ulu camiyi görüp toplaniyoruz ve tren garına hareket ediyoruz. 15:15 de kalkacak olan Kars trenine binip mükemmel manzaralar eşliginde Kars’a varıyoruz. Otelimize yerleşip akşam yemeği için dileyen misafirlerimizle restoranımıza gidiyoruz. Akşam yemeğinin ardindan canli müzik, aşık atışması ve muhteşem Kafkas gecesini izleyip tekrar konaklamak üzere otelimize geliyoruz.

2.Gün: Kahvaltımızın ardından belirlenen saatte otelimizde toplanip Türkiye ve Ermenistan arasinda sinir oluşturan Arpaçay’in kenarında kurulmuş Ani harabelerine gidiyoruz. Birçok medeniyete ev sahipliği yapmiş Ani harabelerini rehberimiz eşliginde geziyoruz. Ani harabeleri gezimizi tamamlıyor, Ardahan ve Kars sınırları arasında kalan Doğu Anadolu bölgesinin en büyük tatlı su ve ikinci en büyük gölü olarak bilinen Çıldır Gölüne hareket ediyoruz. Kışın soğuktan donan Çıldır Gölünde  vereceğimiz molada atla kızak keyfi yapabilir, buz üzerinde yürüyebilir ve göl üzerinde taptaze bitki çaylarından içebilirsiniz. Burada verilen molanin ardindan Kars şehir merkezine hareket ediyoruz. Kars gezimize Kümbet Camii ile başlayip Kars sokaklarında gezintiye devam ediyoruz. Osmanlı döneminde yapılan taş köprü  üzerinden geçerken Namık Kemal’in evini gorüyoruz. Ardından en büyük değerlerimizden günümüze kadar ulaşmiş Rusların Kars’a yaptıkları saldırılarda bir gece baskını ile tüm askerlerimizin şehit olduğu kanlı tabyayı rehberlerimiz eşliğinde geziyoruz. Gezimizin ardından yöresel alişverişlerimiz için kısa bir mola verip yolumuzun üzerinde bulunan Sarıkamiş şehitliğini ziyaret ediyoruz ve Trabzon’a doğru hareket ediyoruz. Akşam saatlerinde şehrimize varıp sizlerle bir sonraki turlarda görüşmek üzere ayrılıyoruz.

Not 1: Tur araçlarımız, katılımcı sayısına göre ayarlanacak olup,8- 15 – 29 – 46 kişilik tur araçları ile yapılacaktır.

Not 2: Günübirlik turlarımız, yeterli sayıya (En az 6 kişi ) ulaşmaması durumunda iptal edilir ve min. 4 saat önceden haber verilir.

Not 3: Araç yerleşme planında ön, sağ, sol veya koridor, cam kenarı garantisi verilmez .

Not 4: Araç marka ve model belirtilmez. Acente gerektiğinde araç değişikliği yapabilir.

Not 5: Acentamız program akışında hava ve yol durumuna göre değişiklik yapma hakkına sahiptir.

Not 6: Günübirlik tur kapsamında ziyaret noktaları günün şartlarına uygun olarak acentemiz tarafından yeniden düzenlenme hakkına sahiptir.

Not 7: Zorunlu durumlarda firmamız tur içerisin de araç değiştirme hakkına sahiptir.

Bir değerlendirme yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Telefon +90 462-600 1333
Toplam: 450.00 ₺ FİYAT 450.00 ₺ /Kişibaşı

( Tarih ve Saati Girdiniz mi? )

Out of stock

× 450.00 ₺ = 450.00 ₺

Mevcut koltuk sayısı 10

VEYA

Zağnos Turizm İletişim

  Adınız (gerekli)

  Epostanız (gerekli)

  Telefon No (gerekli)

  Konu

  İletiniz

  Benzer Turlar

  MAVİ GÖL KUZALAN ŞELALESİ

   GÜNÜBİRLİK 08:00

  KARDAN ADAM FESTİVALİ

   24-25-26 Ocak 2020

  GİTO TURU

   GÜNÜBİRLİK 08:00