Fark etmişsinizdir; bir süredir sitemizin girişinde Tursab Tatil Meleği’nin banner’ı yer almakta. Sahte acentalara karşı TURSAB’ın geliştirdiği bu sistemle ilgili siz müşterilerimizi kısaca bilgilendirmek istiyoruz. Tatil Meleği, TURSAB’ın üstünde titizlikle çalıştığı ve her ayrıntısını netleştirdikten sonra devreye aldığı, hem Tursab üyesi olan gerçek acentaları hem de müşterileri düşünen yeni bir önlem sistemi.

Bilindiği üzere, özellikle internet üzerinden sahte/kaçak acentalar haksız rekabete yol açacak gerçek dışı fiyatlarla turizm ürünleri satarak ve acentacılığın yasal yükümlülüklerini yerine getirmeden verdikleri kalitesiz hizmet ile turizm sektörünü baltalamaktadırlar. Bu durum, hizmeti satın alan müşterileri ciddi derecede mağdur etmekle birlikte gerçek acentaları da zor durumda bırakıyor.

TURSAB’ın kaçak acenta faaliyeti gösteren kişi ya da kurumlara karşı devreye aldığı Tatil Meleği sisteminden bahsetmek yerinde olacaktır.

TURSAB Tatil Meleği nedir ve ne işe yarar?

Tatil Meleği, işletme belgesine sahip yasal yükümlülüklere karşı sorumlu davranan ve tüm yükümlülükleri yerine getiren seyahat acentaları kaçak acentalardan ayırt etmeyi kolaylaştıran ve böylece müşterilerin sık düştüğü mağduriyetin önüne geçen bir önlem sistemidir. Diğer bir deyişle, Tatil Meleği belgesine sahip olan acentalar müşterilerini hiçbir şekilde mağdur etmemek için yasal yükümlülüklerini yerine getirmekle sorumludur. Bu yüzden bu belgeye sahip olan acentalarla çalışan müşteriler TURSAB gözetiminde güvence altındadır.

Özellikle internet üzerinden hizmet alacak müşteriler, acentanın web sitesine eklenecek olan Tatil Meleği kare kodu veya logosuna tıklayarak acentanın TURSAB sitesi üzerinde Tatil Meleği belgesine ulaşabilir, o acentanın müşteriye güvenli hizmet garantisi verdiğinden emin olabilirler.

Hem mağduriyetinize son vermek hem de kaçak acentaların turizm sektöründen dışlanmasını sağlamak için müşterlerimize bireysel ya da kurumsal seyahatlerde TURSAB Tatil Meleği belgesine sahip olan acentalarla çalışmalarını tavsiye ederiz.”