Cart

UZUNGÖL TURU

[:tr][su_slider source=”media: 275,274,272,270,269,268,267,266,265″ limit=”9″ width=”960″ height=”460″]

Her gün saat 10:00 da ofisimizden hareket eden aracımızla birlikte güzergah boyunca ilk olarak meşhur sürmene bıçaklarının sergilendiği reyonları görme fırsatımız oluyor, ardından bölgenin ve dünyanın vazgeçilmez tadı olan çayın, demliklerimize ulaşana kadar geçirmiş olduğu işlemler hakkında bilgi alırken çay fabrikamızı gezip, ücretsiz çay tadımı yapabilirsiniz. Daha sonra Uzungöl güzergâhı üzerinde 1935 yılında büyük ahşap kütükler kullanılarak yapılan Kiremitli köprü üzerinde bir fotoğraf molası veriyoruz. Bu eşsiz ortamda biraz nefeslendikten sonra Uzungöl’ün hemen yanı başından geçerek uzungöle yaklaşık 1 km kadar uzaklıkta bulunan yapay şelalelerde fotoğraf çekmenin ve serinliğin tadını varıyoruz. Bu güzel ve doğayla iç içe geçen yolculuğun sonunda aracımızı restaurant önüne park edip saat 17:00’e kadar olan serbest zamanımızı Uzungöl çevresinde değerlendiriyoruz.

Dahil Olan Hizmetler : Özel tur aracı ile ulaşım, Milli Park Giriş Ücretleri, Fabrikada çay ikramları,
Dahil Olmayan Hizmetler :  Öğle yemeği, Müze ve Ören Yeri Girişleri (ücretler) ,Sürmene bıçak reyonu alınan bıçaklar, Of Öz çay fabrikası alınan çaylar

Hareket Noktaları : 

Trabzon:  Zağnos Tours Ofis Önü Saat: 10:00

Uzungöl : Migron Restaurant  Saat: 17:00

Öneriler:  

. Yanınıza  mutlaka fotoğraf çekme özelliği bulunan bir cihaz bulundurun ; çün kü bu doğa harikası manzarayı her yerde bulamazsınız.
· Programızı çok iyi inceleyin ve kendinizi hazırlayın.

Güzellikleri: Uzungöl’ün her mevsim ayrı bir güzelliği var her anı tatmanız gerek.

Ziyaret Yerleri:
z51 – Sürmene bıcak satış reyonu

2 – Of ÖzÇay fabrikası

3 – Kiremitli köprü

4 – Uzungöl yapay şelaleler kısmı

 

Not 1: Tur araçlarımız, katılımcı sayısına göre ayarlanacak olup,8- 15 – 29 – 46 kişilik tur araçları ile yapılacaktır.

Not 2: Günübirlik turlarımız, yeterli sayıya (En az 6 kişi ) ulaşmaması durumunda iptal edilir ve min. 4 saat önceden haber verilir.

Not 3: Araç yerleşme planında ön, sağ, sol veya koridor, cam kenarı garantisi verilmez .

Not 4: Araç marka ve model belirtilmez. Acente gerektiğinde araç değişikliği yapabilir.

Not 5: Acentamız program akışında hava ve yol durumuna göre değişiklik yapma hakkına sahiptir.

Not 6: Günübirlik tur kapsamında ziyaret noktaları günün şartlarına uygun olarak acentemiz tarafından yeniden düzenlenme hakkına sahiptir.

Not 7: Zorunlu durumlarda firmamız tur içerisin de araç değiştirme hakkına sahiptir.[:en]uzungol-turu

Uzungöl Trabzon’a 99 km ve Çaykara ilçesine 19 km uzaklıkta, deniz seviyesinden 1090 m yükseklikte bulunur. Vadinin ortasında bulunan ve yamaçlardan düşen kayaların Haldizen deresinin önünü kapatmasıyla oluşmuş göl, “Uzungöl” olarak bilinir ve çevreye aynı ad verilmiştir. Özellikle yakınındaki “şerah” köyünün yöreye uygun tarzda yapılmış eski ahşap evler, doğanın güzelliğini tamamlar özelliktedir. Yerli ve yabancı turistlerin büyük ilgisini çeken Uzungöl, sahip olduğu turistik potansiyeli bakımından çok zengindir. Çevrede trekking, kuş gözlem, botanik
amaçlı turların yanı sıra daha yükseklerdeki dağların arasındaki göllere veya yakınlardaki şekersu, Demirkapı, Yaylaönü gibi diğer yaylalara geziler düzenleme olanağı vardır.

z5

  • TUR HAREKET SAATİ 10.00
  • TRABZON’A VARIŞ SAATİ 18.30
  • SÜRMENE BIÇAĞI REYONU
  • ÇAY FABRİKASI
  • KİREMİTLİ KÖPRÜ
  • UZUNGÖL
  • ŞELALELER
  • SERBEST ZAMAN
  • GERİ DÖNÜŞ

[:ar]uzungol-turu

إنها بحيرة أوزنجول الساحرة التي تبعد عن مدينة طرابزون 99 كم وتمر الطريق إليها عبرمنطقة تشاياكار الجنة الغناء ,يبلغ أرتفاع المنطقة 1090 متر عن سطح البحر .إنها باختصار قبلة الباحثين عن لمس الغيوم بأيديهم

[:]

Open chat
1
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?
Powered by