logo icon
Tüm Filtreler
Anasayfa > Turlar > 2 Gece 3 Gün Batum Tiflis Turu
« Yurt Dışı Turlar
Süre
3 Gün
Kişi Sayısı
12/46 Kişilik
Konaklama
Var
Rehberlik Hizmeti
Türkçe,İngilizce

Tur Hakkında

- Köklü bir geçmişe sahip olan tarihi dokusu ve doğal güzellikleri ile Tiflis'te gezilecek pek çok turistik yer bulunuyor.

- Kentin en gözde turistik noktalarından bir tanesi Tblisi Old Town’dur. Tiflis Özgürlük Meydanı’ndan Barış Köprüsü’ne kadar olan alanı kapsayan bu bölgede bulunan tarihi evler oldukça büyüleyici ve nostaljiktir.

- 4.yüzyıldan günümüze dek varlığını sürdüren nadir yapılardan olan Narikala Hisarı, pek çok hasara uğramış olsa da hala etkileyiciliğini koruyor. Tarih severlerin mutlaka görmesi gereken bu hisarın bir yüzü hamamların olduğu Abanotubani bölgesine, diğer yüzü ise büyüleyici manzarasıyla Botanik Bahçesi’ne bakıyor.

- Sovyet döneminden günümüze kadar ulaşmayı başaran meydan, eksiden Lenin Meydanı olarak adlandırılıyordu. Günümüzde Özgürlük Meydan olarak adlandırılan meydan, şehrin nabzının attığı özel noktalar arasında yer alıyor.

Tur Programı

(Tur programının detayları için başlıklara tıklayınız)
1. Gün: Batum şehir merkezi ziyareti ve Tiflis'e doğru hareket

Trabzon’dan 08.00 da başlayan turumuzda misafirlerimizle uygun noktalarda buluştuktan sonra 2 buçuk saat süren yolculuğun ardından sarp sınır kapısına ulaşıyoruz. Sarp Sınır Kapısındaki Geçiş işlemlerini gerçekleştirdikten sonra Gürcistan’a giriş yapıyoruz. İlk olarak Batum şehir merkezine doğru ilerlerken şehri panoramik olarak görüyor ve Gürcistan’a ait ilk bilgileri rehberimizden elde etmiş oluyoruz. Şehir merkezine ulaştıktan sonra bu güzel aşk şehrinin en önemli noktası olan Ali ve Nino Heykeli ve Alfabe Kulesini görüyoruz. Daha sonrasında dileyen misafirlerimizle tekne turu yaparak şehri dışardan görme fırsatı yakalıyoruz.  Ardından öğle yemeği molası vererek Tiflis'e otobüsle yolculuğumuza başlıyoruz. Gece konaklama Tiflis NOVOTEL

2. Gün: Tiflis Şehir Turu ve Gürcü Gecesi

Rustaveli Caddesiyle sabah turumuza başlıyoruz. Özgürlük meydanına kadar olan bu güzel ve geniş caddede birbirinden önemli tarihi binaları görüyoruz. Daha sonrasında, Tiflis Surları, Evlendirme Dairesi, Saat Kulesi, Çan Kilisesini görerek Tiflis Barış Köprüsüne ulaşıp şehrin en özel noktasında fotoğraflarımızı çekiyoruz. Burada dileyen misafirlerimizle Kura Nehri üzerinde bir tekne turu yapıyoruz.  Kısa bir molanın ardından teleferikle beraber Narikala Kalesine çıkıyoruz ve Gürcü Ana olarak bilinen Kartlis Deda Heykelini görüyoruz ve aynı zamanda bütün Tiflis şehrini görebilme fırsatını yakalamış oluyoruz.

Ardından şehrin en görkemli kilisesini görebilmek için araçla beraber Sameba Katedrali’ne çıkıyoruz. Tiflis’te bulunan Gürcü Ortodoks Kilisesinin Ana Katedralidir ve toplam alana göre dünyanın en büyük dini yapılarından biridir ve inşaatı 9 yılda tamamlanmıştır.

Daha sonrasında Tablo Pazarı ve antikacılar çarşısını ziyaret ederek sizlere bu bölgede serbest vakit tanıyoruz ve dileyen misafirlerimizde serbest olarak burada öğle yemeğini değerlendirebiliyor. Ardından otelimize geçiş yapıp akşam yemeği organizasyonu için biraz dinleniyoruz ve Gürcü gecesine katılarak bu kültüre ait daha fazla deneyim elde ediyoruz. Gece konaklama Tiflis NOVOTEL

3. Gün: Batuma dönüş ve Serbest vakit.

Oteldeki sabah kahvaltısının ardından eşyalarımızı tekrar araca koyarak turumuza 3.güne Gürcü Tarihi anıtı ve Tiflis Denizini görerek başlıyoruz. Sonrasında Unesco Dünya Mirası Listesinde olan Mtskheta Şehri ile devam ediyoruz ama önce Jvari Manastıryla bu tarihi şehri yukarıdan seyrediyoruz ardından şehrin içine giderek şehrin sokaklarında bir süre vakit geçirip Svetitshoveli Katedralini görüyoruz. Daha sonrasında  Batum'a dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Batum’a ulaştığımızda akşam yemeğimizden sonra Piazza Meydanını görerek şehrin en güzel dondurmacısında kısa bir mola veriyoruz. Avrupa Meydanı, Medea Heykeli, Poseidon Heykelini görerek kısa bir serbest vakit veriyoruz ve ardından Trabzon'a dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Gece geç saatlerde Trabzon'a ulaşıyoruz.


Tur Fiyatına Dahil ve Dahil Olmayan Hizmetler

Profesyonel Rehberlik
Kişi Sayısına Uygun Araç İle Ulaşım
Araç İçi İkramlar
Zorunlu Seyahat Sigortası
Tekyön Tiren Bileti
2 Adet Sabah Kahvaltısı
Öğle Yemeği
Akşam Yemeği
Yurt Dışı Çıkış Harcı
Müze Ve Ören Yeri Girişleri

Önemli Notlar

 • Gürcistan’a giriş yapabilmek için yeni tip çipli kimlik kartlarına veya pasaporta sahip olmanız gerekmektedir. Bebek dahil tüm katılımcıların kimliklerinde fotoğraf olması zorunludur.
 • 18 yaş altı bireyler için anne ve babanın her ikisinin de yanında olması gerekir veya noter onaylı muvafakat name kullanılabilir
 • Batum Tiflis arası, tren biletlerini ekonomi sınıfında tek yön olacak şekilde belirlenmiştir. Herhangi bir sebepten ötürü biletlerin alınamadığı durumlarda, tren bilet ücretleri (350₺) misafirlerimize iade edilir ve turumuza araç ile devam edilir. 
 • Acente ve Rehberimiz tur programını gerçekleştirmek kaydıyla güzergahta veya planlamada değişiklik yapabilir.
 • Koltuk numarası ilk rezervasyondan başlayarak ilk sıradan arkaya doğru ilerler ve tüm tur boyunca aynı kalır.
 • Bebek Koltuk Fiyatı/Günlük: 500₺ (0-2 yaş)

Tur Haritası

Öneriler

 • Batum & Tiflis turumuzun önemli bir bölümü şehir merkezlerinde yürüyerek gerçekleştirilmektedir. Katılımcıların bu duruma hazırlıklı olması önemlidir.
 • Tura katılım sağlayacağınız gün için hava durumunu kontrol etmeniz ve buna göre kıyafet seçmeniz tavsiye edilir.
 • Batum & Tiflis turu esnasında yapacak ek harcamalar olduğunuz harcamalar için yanınızda nakit bulundurmanız tavsiye edilir. 

Tahmini Harcamalar

 • Teleferik Ücreti 5LARİ
 • Gürcü Gecesi 70 LARİ

Ödeme ve İptal Koşulları

 • Tüketici, konaklamalı turlarda hizmetin başlamasından 10 gün öncesinden sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin tamamını iade alabilir. 10 – 4 gün arası iptal edilmesi halinde gezi bedelinin %50 sini iade alabilir.
 • Ön rezervasyon veya EFT/Havale işlemi ile rezervasyon yaptırmış olan müşterilerimiz; konaklamalı turlarda 10 günden az bir süre kala, günübirlik turlarda 12 saat öncesinde tur ücretinin tamamını acenteye ödemeyi kabul ve taahhüt eder.
 • Acente yeterli kişi sayısına ulaşılamadığı takdirde konaklamalı turlarda 3 gün öncesine kadar, günübirlik turlarda 1 saat kalaya kadar turu iptal etme hakkını saklı tutar ve tur ücretinin tamamı iade edilir.
 • Rezervasyon kaydınız sonrasında tarafınıza e-posta ve bildirim mesajı ile bilgilendirme yapılacaktır. Lütfen tüm bilgilerinizin doğru şekilde yapıldığından emin olunuz.

Galeri

4750
başlayan fiyatlarla
Ziyaretçi Bilgileri
Yetişkin (12+ Yaş/4750₺)
- +
Çocuk (2-11 Yaş/4500₺)
- +
Sizi nerden alalım?
Acente Önü
Konum
Telefon
WhatsApp