logo icon
Tüm Filtreler
Anasayfa > Turlar > Ayder Turu
« Günübirlik Turlar

Ayder Turu

4.4 (20)
» Trabzon » Eskitoğlu Şelalesi » Fırtına Deresi » Ayder » Taşköprü » Rize Bezleri
Süre
8 Saat
Kişi Sayısı
5 Kişilik
Konaklama
Yok
Rehberlik Hizmeti
Türkçe,İngilizce,Arapça

Tur Hakkında

- Rize’nin Çamlıhemşin ilçesine bağlı Ayder Yaylası deniz seviyesinden 1350 m yükseklikte bulunuyor. Yayla Ladin ve Kayın ormanlarıyla kaplıdır. Şelaleleri ve kaplıcasıyla ünlü olan Ayder sırtını Kaçkar dağlarına dayamış, yamaçları çam ağaçlarıyla örtülü olan cennet görünümünde doğal güzellikleri olan harika bir yayladır. Yaylada bulunan Gelintülü Şelalesi muhteşem bir manzaraya sahiptir.

- Fırtına Deresi veya eski adıyla Peruma, Doğu Karadeniz'de yer alan akarsulardan birisi olup, Kaçkar Dağları'nın Karadeniz'e bakan yamaçlarındaki derelerin birleşmesi ile oluşmuştur. Rize Ardeşen'in yaklaşık 2 km batısında Karadeniz'e dökülen Fırtına Deresi, 68 km uzunluğundadır. Çay bahçeleri içerisinden geçen, üzerindeki kemer köprülerle süslü Fırtına Deresi, raftinge elverişli parkurlara sahiptir. Nehirde sportif olta balıkçılığı yapılabilmektedir.

Tur Programı

(Tur programının detayları için başlıklara tıklayınız)
09.00 Trabzon'dan hareket.

09.00'da Trabzon'dan hareket eden turumuz güzergah üzerindeki misafirlerimizin katılımıyla başlıyor.

Eskitoğlu Şelalesi Ziyareti

Rize'nin hemen girişinde deniz kıyısına çok yakın bir noktada 80m'den dökülen bu güzel şelalenin serinliğinin tadına varıyoruz. Tahmini 15-25 dakika.

Fırtına Deresi ve Aktivite Alanı (Rafting, Zipline, Salıncak)

Fırtına Deresi'nin hemen kenarında bulunan aktivite alanında mola vererek misafirlerimizin Zip-line ve Salıncak aktivitelerine katılması fırsatı sağlıyoruz. Rafting için bahar ve yaz mevsiminde en az 4 kişinin rafting katılımı olursa bu bölgede daha fazla vakit geçiriyoruz.

Ayder'e Varış ve Serbest Zaman

Ayder Yaylasına ulaştığımızda aracımızı restorana park ederek  sizlere 2-3 saat aralığında serbest vakit veriyoruz. Bu süre zarfı içerisinde yukarıya doğru yürüyerek Gelintülü Şelalesi ve AYDER yazılı alanda güzel fotoğraflar çekebilirsiniz.

Taş Köprü ve Rize Bezleri Ziyareti.

Serbest vaktin bitişinde dönüş yolculuğumuza başlıyoruz ve dönüş yolunda önce taş köprüde 10 dakika fotoğraf molası veriyoruz ardından rehberimizin uygun görmesi ve misafirlerimizin talebi halinde Rize'de Rize bezleri satış mağazasına uğrayarak hediyelik eşyalar alma ve mola verme fırsatı yakalıyoruz. 17.30-18.30 aralığında Trabzon'a varış 

Trabzon'a varış

Tur Fiyatına Dahil ve Dahil Olmayan Hizmetler

Profesyonel Rehberlik
Kişi Sayısına Uygun Araç İle Ulaşım
Zorunlu Seyahat Sigortası
Öğle Yemeği
Zipline
Salıncak
Rafting

Önemli Notlar

 • Araç yerleşme planında koltuk numarası verilmez. Uygun yerlere oturulur.
 • Araç marka ve model belirtilmez. Acente gerekli durumlarda araç değişikliği yapabilir.
 • Acente hava durumu, yol durumu ve sezona göre programın bazı noktalarında değişiklik yapma hakkına sahiptir.
 • Turlarımız mümkün olduğunca Türkçe, İngilizce veya Arapça grup liderleri eşliğinde gerçekleşir. Ancak bu konuda bir garanti verilmez.

Tur Haritası

Öneriler

 • Ayder yaylasının biraz yukarısında bulunan Gelintülü şelalesini serbest vaktinizde yürüyerek fotoğraflayabilirsiniz.
 • Rafting aktivitesi yapmayı düşünüyorsanız yanınıza ekstra kıyafetler almanızı öneririz.
 • Karadeniz bölgesi 4 mevsimi aynı anda yaşayabileceğimiz bir iklime sahiptir. Hava durumunu kontrol edip buna göre kıyafet tercih etmenizi öneririz.
 • Tur Esnasında Nakit İhtiyaçlarınız İçin Yanınızda Nakit Bulundurmanız Önemli.

Tahmini Harcamalar

 • Öğle Yemeği 
 • Rafting ücreti
 • Zip-line ücreti 

Ödeme ve İptal Koşulları

 • Tüketici, konaklamalı turlarda hizmetin başlamasından 10 gün öncesinden sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin tamamını iade alabilir. 10 – 4 gün arası iptal edilmesi halinde gezi bedelinin %50 sini iade alabilir.
 • Ön rezervasyon veya EFT/Havale işlemi ile rezervasyon yaptırmış olan müşterilerimiz; konaklamalı turlarda 10 günden az bir süre kala, günübirlik turlarda 12 saat öncesinde tur ücretinin tamamını acenteye ödemeyi kabul ve taahhüt eder.
 • Acente yeterli kişi sayısına ulaşılamadığı takdirde konaklamalı turlarda 3 gün öncesine kadar, günübirlik turlarda 1 saat kalaya kadar turu iptal etme hakkını saklı tutar ve tur ücretinin tamamı iade edilir.
 • Rezervasyon kaydınız sonrasında tarafınıza e-posta ve bildirim mesajı ile bilgilendirme yapılacaktır. Lütfen tüm bilgilerinizin doğru şekilde yapıldığından emin olunuz.

Galeri

850
başlayan fiyatlarla
Ziyaretçi Bilgileri
Yetişkin (12+ Yaş/850₺)
- +
Çocuk (2-11 Yaş/700₺)
- +
Sizi nerden alalım?
Acente Önü
Meydan Parkı
Havaalanı Karşısı
Konum
Telefon
WhatsApp