logo icon
Tüm Filtreler
Anasayfa > Turlar > Elevit Turu
« Günübirlik Turlar

Elevit Turu

4.3 (9)
» Trabzon » Çay Kulesi » Çamlıhemşin » Şenyuva Köyü » Elevit Yaylası » Trovit Yaylası » Polovit Şelalesi » Zilkale
Süre
10 Saat
Kişi Sayısı
10/19 Kişilik
Konaklama
Yok
Rehberlik Hizmeti
Türkçe,İngilizce,Arapça

Tur Hakkında

- Çamlıhemşin İlçesi'nde 1884 metre rakımda bulunur. Yayla daha çok gurbetçiler tarafından yaz aylarında ziyaret edilmektedir. Konaklama imkanı bulunan yaylanın geleneksel yayla evleri de ilgi çekicidir. Elevit Yaylası, horonları ile ünlü olması nedeniyle Ağustos aylarında yapılan şenlikleri ile de dikkat çeker. Başta yaban keçisi olmak üzere Karadeniz'e özgü diğer yabani hayvanlar da bulunur.

- Kaçkar Dağları Milli Parkı içerisindeki Palovit Şelalesi, Rize’nin debisi en yüksek şelalelerinden biridir. Gür bir orman içindeki bu ünlü şelale, yaklaşık 15 metre yükseklikten köpük köpük çağıldıyor dere yatağına doğru. Palovit, kayalık mevkideki yüksek bir noktadan seyredilebiliyor ancak. Rize’nin Çamlıhemşin ilçesinden çıkan yol önce tarihi Çinçiva (Şenyuva) taş kemer köprüsüne, ardından da Zilkale’ye ulaşıyor.

- Bölgenin en dikkate değer eserlerinden birisidir. İlçe merkezinin 15 kilometre güneyinde, Fırtına Deresi’nin batı yamaçları üzerine kuruludur. Kalenin üzerinde inşa edildiği sarp kaya kütlesi denizden 750 metre, dere yatağından yaklaşık 100 metre yüksekliktedir.


Tur Programı

(Tur programının detayları için başlıklara tıklayınız)
Trabzon'dan hareket ve Rize Çay Kulesi ziyareti

Günübirlik Elevit turumuz yeterli kişi sayısına ulaşılan günlerde sabah saat 08.00 de ofisimizde buluşarak turumuza başlıyoruz, Öncelikle güzergâh üzerinde bulunan misafirlerimizi aracımız aldıktan sonra turumuz ilk olarak dünyanın en büyük çay bardağını ziyaretiyle başlıyor ve dileyen misafirlerimiz çay kulesinin tepesine asansör ile çıkarak Rize manzarasına karşı güzel fotoğraflar çekebiliyor ve bu alandaki yöresel ürünlere göz atabiliyor. 

Fırtına Vadisine giriş, zipline aktivitesi ve Elevit Yaylasına doğru gidiş.

Sonraki durağımız ise Fırtına Vadisi oluyor, gürül gürül akan sularıyla fırtına deresini izlerken aynı zamanda dev salıncak ve Zipline aktivitelerini de yapabiliyoruz. Daha sonra yolculuğumuza çat vadisi boyunca devam edip Çamlıhemşin’in dizilere ev sahipliği yapmış Şenyuva Köyü’ne (Çinçiva) ulaşıyoruz , köyde vereceğimiz molamızda köy kahvesinde çayımızı kahvemizi yudumluyoruz ardından bölgenin en eski ve kemer açıklığı en geniş olan Taş Köprüsünde fotoğraf molası veriyoruz. Ülkemizin en eski konaklarını görüyor ve yolculuğumuz Elevit Yaylasına’na doğru devam ediyoruz.

Şimşir Ormanları ve Elevit Yaylası

Yol üzerinde Şimşir Ormanlarına uğruyoruz dünyada koruma altına alınan Şimşir ormanlarının muhteşem yapısını fotoğrafladıktan sonra Çat Vadisi Boyunca ilerleyip Elevit Yaylasına varıyoruz 1800 rakım da bulunan yaylada ve eşsiz bir manzarada fotoğraf ve yemek molası veriyoruz. Elevit Yaylasının o muhteşem yapısını fotoğraflıyor ve tahta köprüden muhteşem doğayı izleme harika doğada çok farklı çiçekleri de görebilmiş oluyoruz.

Palovit Şelalesi, Zil Kale ve Trabzon'a Dönüş

Elevit yaylasındaki ziyaretimizi tamamladıktan sonra, Karadeniz bölgesinin en büyük ve yoğun akan şelalesi olan Palovit Şelalesini ziyaret ediyoruz. Son olarak vadinin içinde muhteşem konumuyla asıl adı Zir olan ama halk arasında Zil kale olarak bilinen muhteşem yapıyı ziyaret ediyoruz ve kısa molalarla birlikte Trabzon'a dönüşe başlıyoruz.

Tur Fiyatına Dahil ve Dahil Olmayan Hizmetler

Profesyonel Rehberlik
Kişi Sayısına Uygun Araç İle Ulaşım
Zorunlu Seyahat Sigortası
Öğle Yemeği
Zipline
Salıncak
Rafting

Önemli Notlar

 • Araç yerleşme planında koltuk numarası verilmez. Uygun yerlere oturulur.
 • Araç marka ve model belirtilmez. Acente gerekli durumlarda araç değişikliği yapabilir.
 • Acente hava durumu, yol durumu ve sezona göre programın bazı noktalarında değişiklik yapma hakkına sahiptir.
 • Turlarımız mümkün olduğunca Türkçe, İngilizce veya Arapça grup liderleri eşliğinde gerçekleşir. Ancak bu konuda bir garanti verilmez.

Tur Haritası

Öneriler

 • Karadeniz bölgesi 4 mevsimi aynı anda yaşayabileceğimiz bir iklime sahiptir. Hava durumunu kontrol edip buna göre kıyafet tercih etmenizi öneririz.

Tahmini Harcamalar

 • Öğle Yemeği 
 • Zipline
 • Salıncak
 • Rafting

Ödeme ve İptal Koşulları

 • Tüketici, konaklamalı turlarda hizmetin başlamasından 10 gün öncesinden sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin tamamını iade alabilir. 10 – 4 gün arası iptal edilmesi halinde gezi bedelinin %50 sini iade alabilir.
 • Ön rezervasyon veya EFT/Havale işlemi ile rezervasyon yaptırmış olan müşterilerimiz; konaklamalı turlarda 10 günden az bir süre kala, günübirlik turlarda 12 saat öncesinde tur ücretinin tamamını acenteye ödemeyi kabul ve taahhüt eder.
 • Acente yeterli kişi sayısına ulaşılamadığı takdirde konaklamalı turlarda 3 gün öncesine kadar, günübirlik turlarda 1 saat kalaya kadar turu iptal etme hakkını saklı tutar ve tur ücretinin tamamı iade edilir.
 • Rezervasyon kaydınız sonrasında tarafınıza e-posta ve bildirim mesajı ile bilgilendirme yapılacaktır. Lütfen tüm bilgilerinizin doğru şekilde yapıldığından emin olunuz.

Galeri

1000
başlayan fiyatlarla
Ziyaretçi Bilgileri
Yetişkin (12+ Yaş/1000₺)
- +
Çocuk (2-11 Yaş/900₺)
- +
Sizi nerden alalım?
Acente Önü
Meydan Parkı
Havaalanı Karşısı
Konum
Telefon
WhatsApp