logo icon
Tüm Filtreler
Anasayfa > Turlar > Hıdırnebi Çal, Mağarası Turu
« Günübirlik Turlar

Hıdırnebi Çal, Mağarası Turu

4.3 (9)
» Trabzon » Çal Mağarası » Hıdırnebi Mağarası » Sera Gölü
Süre
8 Saat
Kişi Sayısı
5/29 Kişilik
Konaklama
Yok
Rehberlik Hizmeti
Türkçe,İngilizce,Arapça

Tur Hakkında

- Trabzon’un köftesi ile meşhur ilçesi Akçaabat yaylalarından biri olan Hıdırnebi Yaylası, bölgede en tanınmış ve meşhur yaylalarından biri olma özelliğine sahip. Karadeniz’in eşsiz doğal güzelliklerinden bir kesit sunan Hıdırnebi Yaylası yöre halkı tarafından “Dernek Çimeni” olarak da anılıyor. Hıdırnebi Yaylası’nda aniden bastıran sis, yaylaya fantastik bir hava katar.

- Açık havalarda Akçaabat ve çevre köyleri bir seyir terasından izler gibi seyredebileceğiniz eşsiz bir manzarayla da ziyaretçilerini buluşturan yayla, bulutlu havalarda ise ayağınızın altına buluttan denizler sermekte.

- Yayla şenliklerine katılmak ve yörenin kültürüne tanıklık etmek isteyenler için şenlik zamanı olan Temmuz Ayı en ideal zamandır diyebiliriz.

- Bahar ve yaz aylarında doğasıyla ziyaretçilerine unutulmaz anılar depolatan, kış aylarında ise harika kar manzaralarıyla kendine hayran bırakan bu mekanı özetle dilediğiniz her zaman gezebilirsiniz.

- Dünyanın en uzun ikinci mağarası olarak da kabul edilen çal mağarasının içinden küçük bir dere akmakta olup, mağaranın üzerinde tarihi bir kale bulunmaktadır.


Tur Programı

(Tur programının detayları için başlıklara tıklayınız)
Trabzon'dan hareket ve Çal Mağarası ziyareti

Günübirlik Hıdırnebi - Çal Mağarası turumuz için yeterli katılımcı sayısına ulaşılan günlerde saat 10.00 da aracımız ile ofisimizde buluşarak turumuza başlıyoruz. Öncelikle güzergah üzerinde bulunan misafirlerimizi aracımız aldıktan sonra ilk durağımız Trabzon ili Akçaabat ilçesine 30 km uzaklıkta bulunan Çal Mağarası oluyor Türkiye’nin ve dünyanın sayılı büyüklükteki mağaralarından biri olan Çal mağarası milyonlarca yıllık sarkıt, dikitleri ve mağara içi şelalesi önemli bir güzelliktir. Mağara Girişten sonra 200m.’de iki kola ayrılmaktadır. Sola ayrılan kol yaklaşık 150m. uzunluktadır. Bu kolun sonundaki odada dolinden gelen suyun aktığı bir baca vardır. Sağ kolun ulaşılabilen kısmı yaklaşık 400m.’dir.

Hıdırnebi Yaylası ziyareti ve Sera Gölü'ne doğru hareket.

Bu eşsiz ve büyük mağara ziyaretimizin ardından bölgenin sahip olduğu güzellikleri ve yeşillikleri ile ön plana çıkan Hıdırnebi yaylasına doğru ilerliyoruz. Burası güzelliğini sadece bol yağmuruna değil, nemli ve sisli havasına da borçludur. Burada aracımızı restoran önüne park edip öğle yemeği ve çevre gezileriniz için sizlere serbest zaman veriyoruz. 

Sera Gölü ziyareti ve Trabzon'a dönüş.

Belirtilen saatte tekrar buluşup Sera gölüne doğru yola çıkıyoruz. Sera gölü Trabzon merkeze yakın bir noktada bulunan heyelan set oluşumlu bir göldür ve gölde bot kiralama imkanı bulunmaktadır. Sera gölü ziyaretimiz ardından turumuzu Trabzon’da bitiriyoruz.

Tur Fiyatına Dahil ve Dahil Olmayan Hizmetler

Profesyonel Rehberlik
Kişi Sayısına Uygun Araç İle Ulaşım
Zorunlu Seyahat Sigortası
Öğle Yemeği
Müze Ve Ören Yeri Girişleri

Önemli Notlar

 • Araç yerleşme planında koltuk numarası verilmez. Uygun yerlere oturulur.
 • Araç marka ve model belirtilmez. Acente gerekli durumlarda araç değişikliği yapabilir.
 • Acente hava durumu, yol durumu ve sezona göre programın bazı noktalarında değişiklik yapma hakkına sahiptir.
 • Turlarımız mümkün olduğunca Türkçe, İngilizce veya Arapça grup liderleri eşliğinde gerçekleşir. Ancak bu konuda bir garanti verilmez.

Tur Haritası

Öneriler

 • Karadeniz bölgesi 4 mevsimi aynı anda yaşayabileceğimiz bir iklime sahiptir. Hava durumunu kontrol edip buna göre kıyafet tercih etmenizi öneririz.

Tahmini Harcamalar

 • Öğle Yemeği 250₺
 • Çal Mağarası Giriş Ücreti

Ödeme ve İptal Koşulları

 • Tüketici, konaklamalı turlarda hizmetin başlamasından 10 gün öncesinden sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin tamamını iade alabilir. 10 – 4 gün arası iptal edilmesi halinde gezi bedelinin %50 sini iade alabilir.
 • Ön rezervasyon veya EFT/Havale işlemi ile rezervasyon yaptırmış olan müşterilerimiz; konaklamalı turlarda 10 günden az bir süre kala, günübirlik turlarda 12 saat öncesinde tur ücretinin tamamını acenteye ödemeyi kabul ve taahhüt eder.
 • Acente yeterli kişi sayısına ulaşılamadığı takdirde konaklamalı turlarda 3 gün öncesine kadar, günübirlik turlarda 1 saat kalaya kadar turu iptal etme hakkını saklı tutar ve tur ücretinin tamamı iade edilir.
 • Rezervasyon kaydınız sonrasında tarafınıza e-posta ve bildirim mesajı ile bilgilendirme yapılacaktır. Lütfen tüm bilgilerinizin doğru şekilde yapıldığından emin olunuz.

Galeri

700
başlayan fiyatlarla
Ziyaretçi Bilgileri
Yetişkin (12+ Yaş/700₺)
- +
Çocuk (2-11 Yaş/600₺)
- +
Sizi nerden alalım?
Acente Önü
Meydan Parkı
Havaalanı Karşısı
Konum
Telefon
WhatsApp