logo icon
Tüm Filtreler
Anasayfa > Turlar > Mavigöl, Kümbet Turu
« Günübirlik Turlar

Mavigöl, Kümbet Turu

4.3 (4)
» Trabzon » Tirebolu Kalesi » Göksu Şelalesi » Mavi Göl » Kuzalan Şelalesi » Kümbet Yaylası
Süre
8 Saat
Kişi Sayısı
19/46 Kişilik
Konaklama
Yok
Rehberlik Hizmeti
Türkçe

Tur Hakkında

- Giresun’un Dereli ilçesi sınırları içerisinde ve ilçe merkezine 20 kilometre uzaklıkta, Kuzalan Tabiat Parkı’nın eşsiz değerlerinden biri olan Mavi Göl, üç gölün birleşiminden meydana gelmekte ve yöre halkı tarafından ‘’Sodalı Göl veya Göğ Göl’’ olarak bilinmektedir.

- Mavi Göl'ün suyu, kireç taşları ve Karadeniz’in tek sodalı deresi olan Göksu Deresi'nin etkisiyle özellikle yaz aylarında turkuaz rengini alarak ziyaretçilerine eşi benzeri görülmeyen bir güzellik sunmaktadır.

- Giresun Dereli İlçesi'nde yer alan ve bölgede vatandaşlar tarafından "beyaz taş" olarak adlandırılan ve mineralli suların oluşturduğu Göksu travertenleri ilgi çekmektedir.

- Yaklaşık 500 hektar alana sahip Kuzalan Tabiat Parkı'nın içinde yer alan, 1800 metrelik bir alanı kaplayarak, dünyada ABD'deki Yellowstone Ulusal Parkı'ndan sonra orman içinde oluşmuş ikinci büyük traverten bölgesi Kuzalan travertenleridir. Yöredeki en geniş alanlı traverten sahası durumundaki Kuzalan travertenlerini oluşturan esas kaynağın çevresinde zemin bütünüyle yosunlarla kaplıdır. Yosunların üzerinden süzülerek akan sular birkaç metre sonra traverten biriktirmeye başlamakta ve traverten birikimi başladıktan sonra yosunlar hızla alan kaybederek ortadan kalkmaktadır.

- Dereli İlçesi sınırları içerisinde yer alan kümbet yaylası, Giresun’a yaklaşık 60 kilometre mesafede bulunmaktadır. Gerek ilgi çekici coğrafyası, rahatlatıcı iklim özellikleri, zengin bitki örtüsü, tertemiz ve berrak su kaynaklarıyla, gerekse Karadeniz yayla kültürünün çekici örnekleri bulunan yayla alanı, 1991 yılında turizm merkezi ilan edilmiştir.


Tur Programı

(Tur programının detayları için başlıklara tıklayınız)
Trabzon'dan hareket ve Tirebolu Kale Ziyareti

Günübirlik Mavi Göl Kümbet yaylası turumuz için yeterli katılımcı sayısına ulaşılan günlerde saat 08.00 da aracımız ile ofisimizde buluşarak turumuza başlıyoruz. Öncelikle güzergah üzerinde bulunan misafirlerimizi aracımız aldıktan sonra Giresun’a doğru hareket ediyoruz ve önce deniz kıyısında bulunan Tirebolu kalesini ziyaret ediyor ve buradaki çay molamızın ardından Göksu travertenlerine doğru yola koyuluyoruz.

Mavi Göl, Kuzalan Şelalesi ve Göksu Travertenleri Ziyareti

Bu muhteşem doğal oluşumları fotoğrafladıktan sonra, sorasıyla önce muhteşem turkuaz rengiyle Mavi Göl’ü ve ardından serinletici etkisiyle , Kuzalan şelalesini ziyaret etme fırsatı buluyoruz. Son olarak bu bölgedeki son ziyaret alanımız Göksu Traveten'ini görüyoruz.

Kümbet Yaylasına varış ve Trabzon'a geri dönüş yolculuğu.

Yolumuza Kümbet Yaylası le devam ediyoruz, Bu güzel yaylada öğle yemeği molası vererek yaylanın keyfini çıkarıyoruz. Trabzon’a dönüş yolunda ise hem çay içip hem de fındık alabileceğimiz kısa bir mola daha vererek turumuz Trabzon’da sonlandırıyoruz. 

Tur Fiyatına Dahil ve Dahil Olmayan Hizmetler

Profesyonel Rehberlik
Kişi Sayısına Uygun Araç İle Ulaşım
Zorunlu Seyahat Sigortası
Öğle Yemeği
Müze Ve Ören Yeri Girişleri

Önemli Notlar

 • Araç yerleşme planında koltuk numarası verilmez. Uygun yerlere oturulur.
 • Araç marka ve model belirtilmez. Acente gerekli durumlarda araç değişikliği yapabilir.
 • Acente hava durumu, yol durumu ve sezona göre programın bazı noktalarında değişiklik yapma hakkına sahiptir.
 • Turlarımız mümkün olduğunca Türkçe, İngilizce veya Arapça grup liderleri eşliğinde gerçekleşir. Ancak bu konuda bir garanti verilmez.

Tur Haritası

Öneriler

 • Karadeniz bölgesi 4 mevsimi aynı anda yaşayabileceğimiz bir iklime sahiptir. Hava durumunu kontrol edip buna göre kıyafet tercih etmenizi öneririz.

Tahmini Harcamalar

 • Öğle Yemeği
 • Göksu Travertenleri giriş ücreti 

Ödeme ve İptal Koşulları

 • Tüketici, konaklamalı turlarda hizmetin başlamasından 10 gün öncesinden sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin tamamını iade alabilir. 10 – 4 gün arası iptal edilmesi halinde gezi bedelinin %50 sini iade alabilir.
 • Ön rezervasyon veya EFT/Havale işlemi ile rezervasyon yaptırmış olan müşterilerimiz; konaklamalı turlarda 10 günden az bir süre kala, günübirlik turlarda 12 saat öncesinde tur ücretinin tamamını acenteye ödemeyi kabul ve taahhüt eder.
 • Acente yeterli kişi sayısına ulaşılamadığı takdirde konaklamalı turlarda 3 gün öncesine kadar, günübirlik turlarda 1 saat kalaya kadar turu iptal etme hakkını saklı tutar ve tur ücretinin tamamı iade edilir.
 • Rezervasyon kaydınız sonrasında tarafınıza e-posta ve bildirim mesajı ile bilgilendirme yapılacaktır. Lütfen tüm bilgilerinizin doğru şekilde yapıldığından emin olunuz.

Galeri

900
başlayan fiyatlarla
Ziyaretçi Bilgileri
Yetişkin (12+ Yaş/900₺)
- +
Çocuk (2-11 Yaş/750₺)
- +
Sizi nerden alalım?
Acente Önü
Meydan Parkı
Havaalanı Karşısı
Konum
Telefon
WhatsApp