logo icon
Tüm Filtreler
Anasayfa > Turlar > 1 Gece 2 Gün Tiflis Turu
« Yurt Dışı Turlar
Süre
2 Gün
Kişi Sayısı
12/46 Kişilik
Konaklama
Var
Rehberlik Hizmeti
Türkçe,İngilizce

Tur Hakkında

- Köklü bir geçmişe sahip olan tarihi dokusu ve doğal güzellikleri ile Tiflis'te gezilecek pek çok turistik yer bulunuyor.

- Kentin en gözde turistik noktalarından bir tanesi Tblisi Old Town’dur. Tiflis Özgürlük Meydanı’ndan Barış Köprüsü’ne kadar olan alanı kapsayan bu bölgede bulunan tarihi evler oldukça büyüleyici ve nostaljiktir.

- 4.yüzyıldan günümüze dek varlığını sürdüren nadir yapılardan olan Narikala Hisarı, pek çok hasara uğramış olsa da hala etkileyiciliğini koruyor. Tarih severlerin mutlaka görmesi gereken bu hisarın bir yüzü hamamların olduğu Abanotubani bölgesine, diğer yüzü ise büyüleyici manzarasıyla Botanik Bahçesi’ne bakıyor.

- Sovyet döneminden günümüze kadar ulaşmayı başaran meydan, eksiden Lenin Meydanı olarak adlandırılıyordu. Günümüzde Özgürlük Meydan olarak adlandırılan meydan, şehrin nabzının attığı özel noktalar arasında yer alıyor.


Tur Programı

(Tur programının detayları için başlıklara tıklayınız)
1.GÜN Trabzon'dan hareket ve Sarp Sınır Kapısına varış

Akşam saat 20.00'da Trabzon'dan hareket eden turumuz güzergah üzerindeki misafirlerimizin de katılımıyla başlıyor. Sarp sınır kapısına ulaştıktan sonra geçiş işlemlerimizi yapıyoruz.

Panoramik Batum Şehir Turu ve Tiflis'e Yolculuk

Batum şehir merkezine varışımızdan sonra önce Alfabe Kulesini ardından Ali ve Nino Heykelini görerek kısa bir serbest zaman veriyoruz ve ardından Tiflis yolculuğumuza başlıyoruz. Sabah 08.00 saatlerinde Tiflis'e ulaşıyoruz.

2.GÜN Rustaveli caddesi ve Özgürlük meydanı

Sabah Tiflis'e varışımızın ardından kahvaltı molası sonrasında şehri keşfetmeye başlıyoruz. Rustaveli Caddesinden başlayarak Özgürlük Meydanına yürürken bölge tarihi, mimarisi hakkında bilgiler ediniyoruz.

Heykeller ve Saat Kulesi

Özgürlük Meydanı'ndan sonra yolumuzun üzerinde farklı kişileri ve hikayeleri temsil eden heykelleri görerek şehrin en önemli noktasın, saat kulesine ulaşıyor olacağız. Belirli saatlerde bir insanın yaşam döngüsünü temsil eden küçük bir gösteriyi de görme fırsatımız olabilir. 

Barış Köprüsü ve Teleferik ile Gürcü Ana'ya

Turumuza Barış Köprüsü ile devam ederek cam kaplı köprü üzerinde anılarımız oluşturuyoruz. Dileyen misafirlerimizle Kura Nehri üzerindeki tekne turumuza katılıp serinleme fırsatı yakalıyoruz. Ardından Teleferik ile birlikte Tiflis'in Sembolü Gürcü Ana Heykelini görüyoruz.

Narikala Şelalesi, Sülfür Hamamları ve Şarap Mahzeni

Teleferikle çıktığımız tepeden aşağıya bu sefer yürüyerek iniyoruz ve yolumuzun üzerinde, Narikala Şelalesi, Sülfür Hamamları, Şarap Mahzeni ve Camii'yi görebiliyoruz.

Sameba Katedrali ve Gürcü Gecesi

Aracımıza geri dönerek Sameba Katedraline gidiyoruz. Sameba Katedrali 1995 ve 2004 yılları arasında inşa edilen, dünyanın üçüncü en yüksek Doğu Ortodoks katedrali ve toplam alana göre dünyanın en büyük dini yapılarından biridir. Sameba, tarihin çeşitli aşamalarında Gürcü kilise mimarisine hâkim olan ve bazı Bizans tonlarına sahip geleneksel tarzların bir sentezidir. Bu ziyaretimizden sonra otele geçip bir süre dinleniyor ve akşam üzeri Gürcü gecesine katılmak isteyen misafirlerimizle hazırlanıyoruz ve Kafkas kültürünü ve lezzetlerini daha yakında tanıma fırsatı yakalıyoruz.

3.GÜN Gürcistan Tarihi Anıtı ve Mtskheta

Oteldeki sabah kahvaltımızın sonrasında turumuza Gürcistan Tarihi anıtı ile başlıyoruz ve ardından eski başkent Mtskheta'ya devam ediyoruz. Gürcistan’ın en eski kentlerinden biridir. Doğu Gürcistan’da tarihsel Kartli bölgesinde yer alır. Başkent Tiflis yakınlarında, Kura ve Aragvi ırmaklarının birleştiği yerde kuruludur. 

Batum'a dönüş yolculuğu ve Batum Şehir Turu

Mtskheta ziyaretimizin ardından Batum'a dönüşe başlıyoruz ve Batum şehir turumuzda, Avrupa Meydanı, Piazza Meydanı gibi meydanları görüyor ayrıca, şehrin en leziz noktaları hakkında sizlere bilgiler verip bir süre serbest vakitle buraları ziyaret etmenize olanak tanıyoruz. 

Trabzon'a varış

Serbest vaktimizin sonunda tekrar araçta buluşup Trabzon'a dönüş yolculuğumuza başlıyoruz ve gece geç saatlerde Trabzon'a ulaşıyoruz.

Tur Fiyatına Dahil ve Dahil Olmayan Hizmetler

Profesyonel Rehberlik
Kişi Sayısına Uygun Araç İle Ulaşım
Araç İçi İkramlar
Zorunlu Seyahat Sigortası
Gece Konaklama
Öğle Yemeği
Akşam Yemeği
Yurt Dışı Çıkış Harcı
Müze Ve Ören Yeri Girişleri

Önemli Notlar

 • Gürcistan’a giriş yapabilmek için yeni tip çipli kimlik kartlarına veya pasaporta sahip olmanız gerekmektedir. Bebek dahil tüm katılımcıların kimliklerinde fotoğraf olması zorunludur.
 • 18 yaş altı bireyler için anne ve babanın her ikisinin de yanında olması gerekir veya noter onaylı muvafakat name kullanılabilir
 • Batum & Tiflis turlamızın önemli bir bölümü şehir merkezlerinde yürüyerek gerçekleştirilmektedir. Katılımcıların bu duruma hazırlıklı olması önemlidir.
 • Acente ve Rehberimiz tur programını gerçekleştirmek kaydıyla güzergahta veya planlamada değişiklik yapabilir.
 • Koltuk numarası ilk rezervasyondan başlayarak ilk sıradan arkaya doğru ilerler ve tüm tur boyunca aynı kalır.
 • Bebek Koltuk Fiyatı/Günlük: 500₺ (0-2 yaş)

Tur Haritası

Öneriler

 • Batum & Tiflis turumuzun önemli bir bölümü şehir merkezlerinde yürüyerek gerçekleştirilmektedir. Katılımcıların bu duruma hazırlıklı olması önemlidir.
 • Tura katılım sağlayacağınız gün için hava durumunu kontrol etmeniz ve buna göre kıyafet seçmeniz tavsiye edilir.
 • Batum & Tiflis turu esnasında yapacak ek harcamalar olduğunuz harcamalar için yanınızda nakit bulundurmanız tavsiye edilir. 

Tahmini Harcamalar

 • Teleferik Ücreti
 • Gürcü Gecesi

Ödeme ve İptal Koşulları

 • Tüketici, konaklamalı turlarda hizmetin başlamasından 10 gün öncesinden sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin tamamını iade alabilir. 10 – 4 gün arası iptal edilmesi halinde gezi bedelinin %50 sini iade alabilir.
 • Ön rezervasyon veya EFT/Havale işlemi ile rezervasyon yaptırmış olan müşterilerimiz; konaklamalı turlarda 10 günden az bir süre kala, günübirlik turlarda 12 saat öncesinde tur ücretinin tamamını acenteye ödemeyi kabul ve taahhüt eder.
 • Acente yeterli kişi sayısına ulaşılamadığı takdirde konaklamalı turlarda 3 gün öncesine kadar, günübirlik turlarda 1 saat kalaya kadar turu iptal etme hakkını saklı tutar ve tur ücretinin tamamı iade edilir.
 • Rezervasyon kaydınız sonrasında tarafınıza e-posta ve bildirim mesajı ile bilgilendirme yapılacaktır. Lütfen tüm bilgilerinizin doğru şekilde yapıldığından emin olunuz.

Galeri

3250
başlayan fiyatlarla
Ziyaretçi Bilgileri
Yetişkin (12+ Yaş/3250₺)
- +
Çocuk (2-11 Yaş/2750₺)
- +
Sizi nerden alalım?
Acente Önü
Konum
Telefon
WhatsApp